Youth Match Point - bemutatjuk mentorainkat

2025.01.29

Szervezetünk egy nemzetközi együttműködésben vesz részt a Közép-dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség Nonprofit Kft.-vel közös együttműködésben.
A Youth Match Point projekt a fiatalok együttműködéséről, valamint a fiatalok és az ifjúságsegítők kapcsolódásáról, egymásra találásáról szól. Koncepciónk egy olyan platform létrehozására irányult, amely szórakoztató és megközelíthető módon ösztönzi a fiatalok valódi kapcsolatait. A platform lehetőséget nyújt mind a fiataloknak, mind pedig a mentoroknak, hogy online találkozhassanak. Ezáltal pedig egy olyan mentorprogramot hoztunk létre, melyben a fiatalok támogatást tudnak kapni szakértő, tapasztalt mentoroktól. Ezen kívül a platformot hasznos segédanyagokkal és online eseményekkel színesítjük.

Ebben a cikkben megismerkedhettek mentorainkkal a továbbiakban.

Adamik Rita

Sziasztok!

Adamik Rita vagyok, 23 éves budapesti fiatal. Ifjúsági közösségszervezést tanultam, és mindig is érdekelt, hogyan tudjuk együtt jobbá tenni a környezetünket. Részt vettem hazai és nemzetközi kutatásokban, amelyekben fiatalok aktív állampolgárságát és mentális egészségét vizsgáltuk, több projektben is dolgoztam már mentorként is. 

Az aktivizmus és az önkéntesség fontos része az életemnek: nőjogi és társadalmi témákkal is foglalkoztam már. Hiszek abban, hogy a nemzetközi tapasztalatok és az oktatás segíthetnek abban, hogy a fiatalok magabiztosabban építhessék a jövőjüket és a karrierjüket. Szeretek olvasni, utazni, nyelveket tanulni. Éltem már az USA-ban és Finnországban is rövid ideig. Jelenleg azon dolgozom, hogy tudatosan és átgondoltan hozzak döntéseket, miközben a saját jóllétemet is szem előtt tartom. 

Hiszem, hogy az életben nem lehet folyamatosan rohanva haladni anélkül, hogy ennek ne lennének következményei. Mostanában leginkább a civil kezdeményezések, a grafikai alkotómunka, valamint a jóllét és a táplálkozás kapcsolata foglalkoztat.

Szívesen beszélgetek veletek stresszkezelésről, közösségépítésről és önkéntes lehetőségekről!

Bakonyi Lili Eszter

Bakonyi Lili Eszter vagyok, egy székesfehérvári gimnázium tanulója. Harmadik éve vagyok a Székesfehérvári Diáktanács aktív tagja, az idei tanévtől az egyik alelnöke is. Idén második alkalommal fogok részt venni az Országos Diákparlamenten és a 2024-es év végétől kezdve az Országos Diáktanács Fejér vármegyei delegált póttagja vagyok. Ötödik éve vagyok a Mathias Corvinus Collegium hallgatója, az idei tanévben már a Középiskolás Programot kezdtem meg.

Általános iskolás éveimben DÖK-ösként lehetőségem volt egy diákokat védő programban részt venni, ahol minden szünetben más-más diák felegyülte a bántalmazást (akár verbális, akár fizikai) az udvaron, hogy ha valakit bántanának bármilyen formában, egyből cselekedni tudjunk.

Azt hiszem bemutatkozásomból is egyértelműen kiderül, hogy engem az Aktív állampolgárság (DÖK) témájában lehet megkeresni, beszélgetni, tanácsot kérni.

Balogh Edit

Sziasztok!

A nevem Balogh Edit. Közgazdászként végeztem a Pannon Egyetemen, de emellett van mérlegképes könyvelői, valamint adótanácsadói képesítésem is. Jelenleg könyvelőként dolgozom egy nagyvállalatnál.

Bevallom nincs nagy tapasztalatom a mentorálás területén, de a szakmámhoz kapcsolódóan szívesen segítek eligazodni bárkinek a számok világában. Vannak olyan pénzügyi alapfogalmak, melyek nélkül nehéz boldogulni a mai világban. A pénzügyekhez való tudatos hozzáállás első lépcsőfoka a legalább alapszintű pénzügyi, ezen belül is hitelezési ismeretek megszerzése és azok alkalmazása a mindennapokban.

Mivel sokat ülök a monitor előtt, ezért a szabadidőmet szeretem mozgalmasan tölteni, amiben a kutyusaim aktívan támogatnak (ha valamiről igazán sokat tudnék mesélni, azok a kutyusok, de ígérem, nem térek el majd a tárgytól).

Baráth Gabriella

Sziasztok!

Jó látni, hogy egyre többen érdeklődtök a fenntarthatóság iránt, ami egy fontos és aktuális kérdés és mindannyiunk felelőssége. Engem Baráth Gabriellának hívnak, és az elmúlt években sokat foglalkoztam környezetvédelemmel, ifjúsági programokkal és fenntartható kezdeményezések támogatásával.

Földrajz, matematika és pszichopedagógia szakokon végeztem. Kutattam, tanítottam, 2015 óta pedig projektkoordinátorként a KDRIÜ csapatában dolgozom. Szakterületem a körforgásos gazdaság, azon belül is az újrahasznosítás, komposztálás, hulladékgazdálkodás és a fenntartható vállalkozások.

A munkámban fontos számomra a dinamizmus, a precizitás és a folyamatos fejlődés. Hiszek abban, hogy a fenntarthatóság nem egy elérhetetlen eszmény, hanem mindennapi döntéseink eredménye. A magánéletben szeretek kertészkedni, főzni, olvasni, és mindig nyitott vagyok új emberek és ötletek megismerésére. Emellett egy hamarosan érettségiző fiatal büszke anyukája vagyok.

Ha van kérdésed, véleményed, vagy egyszerűen csak beszélgetnél a fenntarthatóságról, keress bátran! Szívesen segítek eligazodni ebben az egyre összetettebb, de izgalmas világban.

Bálega János

Bálega János vagyok, férj, 2 kisfiú boldog apukája és debreceni. Több mint 25 éve dolgozom fiatalokkal, tevékenykedek ifjúságszakmai és civil szektorban. Közel 10 évig óraadó tanár volt a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karán (projektmenedzsment, kulturális turizmus, pályázatírás, civil szervezeti menedzsment) illetve több évig egy debreceni középiskolában tanítottam projektmenedzsmentet. Szívügyeim a fiatalkori önkéntesség, a diákönkormányzatiság és a nemzetközi ifjúsági munka. Jelenleg a Köz-Pont Ifjúsági egyesület stratégiai vezetője vagyok, illetve mellette szabadúszó tréner, moderátor. Hitvallásom, hogy a fiatalok nem problémaforrások, hanem problémamegoldók, akiket erre képessé kell tenni.

Első Vivien

21 éves vagyok, Székesfehérváron élek, és fiatalokkal foglalkozok. Ifjúsági közösségszervezést tanultam az ELTE-n, amit követően a Székesfehérvár környéki fiatalokhoz, és a Változáshoz Mentálhigiénés Egyesülethez vezetett vissza egyből az utam.
Szakdolgozatomat a helyi prevencióval foglalkozó szakemberekről, és szakemberekkel együtt írtam. Ezáltal sok emberrel ismerkedtem meg, sok módszerrel, így úgy gondolom, hogy a prevencióban, és a szakemberek hálózatában jártasságot szereztem, ezekben tudom támogatni a fiatalokat.
Életem egyik legmeghatározóbb szegmense a sport, ezen belül is a lovaglás. A képen is lovammal vagyok látható, Sólyommal.
Szakmai utamat is ez a sport határozta meg, hiszen a lovardai élményeim hatására fordultam a fiatalokkal való foglalkozáshoz. Ennek a sportnak és tanulmányaimnak köszönhetően a közösségfejlesztésben és annak szervezésében is vannak élményeim, tapasztalataim, így ezekben is tudom segíteni a mentoráltjaimat.
Idő közben tapasztalatot szereztem már nemzetközi és nemzeti projektek lebonyolításában, a nemformális tanulási technikák alkalmazásában, a pályázatírásban és egyéb operatív feladatokban is.
Célom, hogy megbízzanak bennem a fiatalok, hogy együtt tudjak velük dolgozni, és közösen jót tenni a világban.

Láda-Handa Edina

Láda-Handa Edina vagyok. Ifjúságsegítő és közösségszervező, okleveles grafológus. 2010-től önkéntes voltam szülőfalumban 5 éven át, majd ifjúságsegítőként dolgoztam Székesfehérváron, ahol prevenciókat végeztem, tanácsadást folytattam, kortárssegítőként is jelen voltam a velem egykorú fiatalok életében. Szoros együttműködésben álltam a Székesfehérvári Diáktanáccsal és azóta is, ha van lehetőségem bekapcsolódom az Országos Diákparlamentbe. 2015 óta kulturális szférában dolgozom, ahol közösségfejlesztőként végzem a munkámat. Aktívan dolgozom immáron 15 éve önkéntesekkel és fiatalokkal, vezetője vagyok a Lovasberényi Gyermek és Ifjúsági Színjátszó Körnek. Igyekszem segíteni a fiatalok pályaválasztását, segítem őket ötleteik megvalósításában.

Nemes-Tóth Janka

Szia! Janka vagyok, és négy éve kezdtem el önkénteskedni. Azóta a különböző projekteknek köszönhetően 28 országba juthattam el, Európában és azon kívül is. Dolgoztam már kisebb és nagyobb gyerekekkel, fiatalokkal és (nem annyira fiatal) felnőttekkel, sőt még kecskékkel is. Álmom, hogy egyszer egy zsiráfot gondozhassak, addig viszont beérem a tacskómmal, aki néha nagyobb DÖK-elnök, mint anno én voltam.  Szeretném megmutatni a jövő fiataljainak, melyek azok a dolgok, amelyek fenekestül felforgatták az életemet, melyek segítettek, és melyek hátráltattak. Ha te is nyitott vagy a fejlődésre és a kihívások közös megugrására, biztos vagyok benne, hogy könnyen együtt tudunk majd működni! Nagyon várom már a közös munkát!

Radnai Zsuzsa

Radnai Zsuzsa vagyok nemzetközi vezető a KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesületnél, ifjúsági tréner, facilitátor, képzésben lévő mentálhigiénés szakember, mentor, 2 gyermek édesanyja. 

Szívügyem a fiatalok mentális egészsége, hiszem, hogy a bizonytalanság korában minden fiatalnak szüksége lenne egy mentorra. Érdekel hogyan vélekednek a fiatalok a világról, mikkel küzdenek, miben hisznek. Én abban hiszek, hogy ők nem a probléma forrása, hanem a jövő alakítói, de hogy milyen alakítói, az rajtunk, felnőtteken (is) múlik. 

Szükségük van arra – ahogy mindenki másnak is – hogy szeretettel és értő hallgatással forduljunk feléjük, olyan értékeket adjunk át nekik, amelyek segítségével biztos alapokon állhatnak, olyan életkészségeiket fejlesszük, amelyekkel könnyebben boldogulnak a munkában és magánéletben egyaránt. Tartottam már csoportos workshopot fiataloknak pl. önismeret, stresszkezelés témában, valamint egyéni fejlesztés keretében jelenleg is mentorálok fiatalokat. A munkámat teljes elfogadással, empátiával és őszinteséggel végzem. 

Mentorként az alábbi témák különösen közel állnak a szívemhez: életvezetési tanácsadás, pályaorientáció, közösségépítés, aktív állampolgárság (DÖK, HÖK), önkéntesség, prevenció és stresszkezelés.

Tóth Bíborka

A nevem Tóth Bíborka, 22 éves múltam. Tavaly nyáron végeztem kulturális közösségszervezőként az ELTE szombathelyi Campusán. Ősztől a H+ Média és Kulturális Egyesület csapatában tevékenykedem az Erasmus+ program keretein belül 1 éven át. A szakma mélységeivel még csak most ismerkedem igazán, de kiváló lehetőségnek tartom, hogy egy ilyen jellegű programban részt

vegyek, mivel célom hogy jövőbeni munkámmal ösztönözhessem a fiatal korosztályt arra, hogy

részt vegyenek kulturális közösségi eseményeken. Fontosnak tartom megtalálni a közös nevezőket és velük együtt gondolkodva, az igényeikhez mérten létrehozni ezeket a programokat. 

A kultúrán belül, a zene a legnagyobb szívügyem, mivel magam is űzöm. Az egyetemen szerencsém volt csatlakozni egy önszerveződő zenész közösséghez, melyben találhattam hozzám hasonló zenekedvelő embereket, alkothattam és felléphettem velük számos alkalommal. Hasonló platformban gondolkodom a helyi feltörekvő zenészek számára is, amelyen keresztül lehetőségük nyílhat minél több helyen fellépni. De ez még a jövő zenéje. A zenétől távolodva egy másik fontos ügy számomra a mentálhigiénia, mivel korábban magam is megtapasztaltam, hogy a nehéz időkben milyen fontos és elengedhetetlen az emberi támogatás. Akár csak meghallgatni a rossz gondolatokkal vagy szorongással küzdő személyt, segíteni számára megnyílni, hogy könnyíthessen a lelkén és tudja hogy nincs egyedül és vannak alternatívák ezekre a problémákra, melyek pénztől függetlenek. (pl. naplózás, hála gyakorlás, ingyenes segédanyagok az interneten pszichológusok által, testmozgás, séta a természetben, mindfulness meditáció).